Fjalë Kyçe

Milan s’ka më vend për Gattuson, gjen trajnerin e ri

Milan s’ka më vend për Gattuson, gjen trajnerin e ri

‘Rossonerët’ po planifikojnë të ndërprenë bashkëpunimin me Gennaro Gattuson, nëse nuk arrijnë të sigurojnë një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Mediet në Itali hedhin një ide të re për bankinën e Milanit.

Emri i ri që është shfaqur, është ai i Gianpiero Gasperinit, trajnerit të Atalantës, përcjell ‘lajmi.net’.

61 vjeçari po kalon një sezon të jashtëzakonshëm në Bergamo, ku me skuadrën e Atalantës po kërkon kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Giasperini gjatë karrierës së tij si trajner ka drejtuar edhe Interin, Crotonen, Palermon dhe Genoan.