Fjalë Kyçe

Milani afër transferimit të yllit portugez

Milani afër transferimit të yllit portugez

Mesfushori i Sporting Lisbonës Bruno Fernandes është objektivi kryesor i tranferimit të Milanit, raporton Calcio Mercato.

Lojtari portugez ka një klauzolë blerje prej 100 milion eurosh në kontratën e tij aktuale, por Rossonerët po përgatisin ofertën fillestare prej 30 milion eurosh.

Fernandes po shijon një stinor fantastik 2018-19 në Sporting, duke shënuar 11 gola dhe duke kontribuar në 7 asistime në 21 ndeshje të Primeira Liga. /GazetaAlo.