Fjalë Kyçe

Milani në ndjekje te talentit te Lyonit

Milani në ndjekje te talentit te Lyonit

Milan ndjek me vëmendje Maxwell Cornet. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë por me pasaportë franceze ka tërhequr vëmendjen e Leonardos i cili mësohet se ka takuar edhe agjentin e 22-vjeçarit.

Kuqezinjtë duhet të bëjnë kujdes edhe nga konkurrenca e Watford të cilët duan të paraqesin një ofertë prej 20 milionë eurosh në janar por sulmuesi ende nuk ka vendosur për të ardhmen.

Për Milanin një operacion i tillë mund të konkretizohet në verën e ardhshme dhe për shkak të fair play financiar oferta e Leonardos është huazim me të drejtë blerjeje.