Fjalë Kyçe

Milani tregohet i frikshëm përball Empolit

Milani tregohet i frikshëm përball Empolit

Milani ka shënuar fitore ndaj Empolit në sfiden e zhvilluar në San Siro.

Sfida e zhviluaar në kuadër të javës së 25-të është mbyllur me fitoren e merituar nga skuadra rossonere.

Pjesa e parë e kësaj ndeshje përfundoi me rezultatin e barabart 0:0, ndërsa në pjesën e dytë vendasit shënuan tre herë në portën kundërshtare.

Rezultati final i takimit doli të jetë, Milan – Empoli 3:0.

Golat i shënuan Piatek, Kesie dhe Castillejo. /GazetaAlo