Fjalë Kyçe

Mirel Josa pritet të marrë drejtimin e kësaj skuadre

Mirel Josa pritet të marrë drejtimin e kësaj skuadre

Skënderbeut, Ardian Takaj, raportohet se ka filluar të studiojë pistat për njeriun që do të drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm.Tre janë për momentin emrat në tavolinën e Takajt, dy prej të cilëve ish-trajnerë të Skënderbeut këto vitet e fundit.

I pari në listë është Mirel Josa.

Trajneri kryeqytetas e njeh ambientin korçar, pasi që në disa periudha e ka drejtuar këtë klub.Eksperienca dhe aftësitë e Josës duket se e shtyjnë Takajn për ta pasur si kandidat të parë për të marrë “frenat” e ekipit në dorë.Mbetet të shihet nëse ish-trajneri i Prishtinës do të rikthehet në krye të ish-kampionit të Shqipërisë.