Fjalë Kyçe

Mohamed Salah me rekord të ri në Premierligë

Mohamed Salah me rekord të ri në Premierligë

Sulmuesio i Liverpool ka arritur një rekord kundër Crystal Palace,, me vetëm tre sulmues të Premier Ligës që e kanë arritur këtë rekord më shpejt së ai

Mohamed Salah ka arritur një rekord prej 50 golash në Premier Ligë duke barazuar Fernando Torres që kishte shënuar kaq gola për 72 ndeshje.

Sulmuesi egjiptian ka treguar vlerat e tij në takimin kundër Crystal Palace pasi që e ktheu Liverpoolin në lojë.

Pasi që patën një ndeshje plot dramë, Salah ka arritur që të shënoi pas 45 sekondash në Anfield pasi filloi pjesa e dytë.

Finalizimi i tij i mençur me thembër bëri që të përmbyset pas 60 sekondave epërsia E Palace, transmeton GazetaExpress.

Tani ai ka arritur 50 gola në Premier Ligën angleze pas 72 paraqitjeve.

Andy Cole, Alan Shearer dhe Ruud van Nistelrooy janë disa nga sulmuesit ikonë të Premier Ligës që e kanë arritur këtë shifër më parë.

Sulmuesio i Liverpool ka arritur një rekord kundër Crystal Palace,, me vetëm tre sulmues të Premier Ligës që e kanë arritur këtë rekord më shpejt së ai
Mohamed Salah ka arritur një rekord prej 50 golash në Premier Ligë duke barazuar Fernando Torres që kishte shënuar kaq gola për 72 ndeshje.

Sulmuesi egjiptian ka treguar vlerat e tij në takimin kundër Crystal Palace pasi që e ktheu Liverpoolin në lojë.

Pasi që patën një ndeshje plot dramë, Salah ka arritur që të shënoi pas 45 sekondash në Anfield pasi filloi pjesa e dytë.

Finalizimi i tij i mençur me thembër bëri që të përmbyset pas 60 sekondave epërsia E Palace, transmeton GazetaExpress.

Tani ai ka arritur 50 gola në Premier Ligën angleze pas 72 paraqitjeve.

Andy Cole, Alan Shearer dhe Ruud van Nistelrooy janë disa nga sulmuesit ikonë të Premier Ligës që e kanë arritur këtë shifër më parë.