Fjalë Kyçe

Momente prekëse, Granit Xhaka lumturon fëmiun me aftësi të kufizuara (VIDEO)

Momente prekëse, Granit Xhaka lumturon fëmiun me aftësi të kufizuara (VIDEO)

Në ditën ndërkombëtare të “Sindromës Down”, futbollisti me origjinë shqiptare, Granit Xhaka ka bërë një gjest emocionues, shkruan Gazeta Alo.

Mesfushori i Arsenalit ka postuar një video speciale në profilin e tij zyrtar në Instagram.

Video flet për lidhjen e veçantë që ka lojtari i Arsenalit me një djalosh që është i prekur nga kjo sëmundje.

Xhaka shkruan:

Julian, ti je një frymëzim për mua. Pa marrë parasysh nëse gjërat shkojnë mirë ose keq, ti gjithmonë më jep një energji pozitive. Ishte kaq e këndshme dhe të falënderoj për këtë këtë surprizë në Londër.”

Përveçse një futbollisti me talent të madh, Xhaka është dhe një futbollist me një zemër të madhe./Gazeta Alo