Fjalë Kyçe

Momenti kur mjekët e risjellin në jetë lojëtarin i cili pësoi atak në fushë

Momenti kur mjekët e risjellin në jetë lojëtarin i cili pësoi atak në fushë

Një incident trishtues ka ndodhur në ndeshjen e grupit B në Kampionatin Evropian, mes Danimarkës dhe Finlandës.

Kah fundi i pjesës së parë Christian Eriksen ka humbur ndjenjat në fushë, shkruan Gazeta Express.

Ai ishte duke ecur teksa u rrëzua në fushë, dyshimet e para janë se mund të ketë pësuar sulm në zemër. Menjëherë ka reaguar stafi mjekësor i Danimarkës duke i dhënë ndihmën “ringjallje kardiopulmonare”.

Ndeshja është ndërprerë prej më shumë se 10 minutave. Ndeshja është suspenduar edhe zyrtarisht.

https://twitter.com/i/status/1403761026076753925