Fjalë Kyçe

Momenti kur lojtarët goditen nga rrufeja në fushë

Momenti kur lojtarët goditen nga rrufeja në fushë

Disa futbollistë të kolegjit kërkuan trajtim pasi u goditën nga rrufeja në skena shqetësuese gjatë një ndeshje në Xhamajka, shkruan Gazeta Metro.

Rrufeja goditi fushën në fund të ndeshjen midis Shkollës së ‘Wolmer’s Boys’ dhe Kolegjit ‘Jamaica’ në Kingston. Pamjet e incidentit tregojnë momentin e goditjes, e ndjekur nga dy lojtarë që bien mbi gjunjë dhe shtrëngojnë kokën.

Ndeshja vazhdon për disa sekonda para se shokët e tjerë dhe trajnerët kuptojnë se çfarë ka ndodhur dhe të nxitojnë në ndihmë të futbollistëve të goditur.

Arbitri Karl Tyrell atëherë e ndërpreu ndeshjen pasi pesë lojtarë në total ishin prekur nga goditja. Lojtari i Kolegjit të Xhamajkës, Terrence Francis dhe Dwayne Allen nga Wolmer’s, raportohet se janë plagosur më rëndë dhe u dërguan në Spitalin Universitar të Indive Perëndimore (UHWI), trasnmeton Gazeta Metro.

Francis u pa duke u shtrirë nga fusha pasi ai nuk arriti t’i përgjigjet trajtimit, ndërsa Allen gjithashtu u tha se ishte shtruar në spital pasi u ankua për dhimbje në gjoks.

Detajet e plota të kushteve aktuale të lojtarëve nuk janë botuar ende, megjithëse ‘Gleaner’ raporton se Allen është kthyer në shtëpi ndërsa Françesku mbeti në spital.