Fjalë Kyçe

Mourinho: Pochettino do të ndryshojë kur të fitojë disa tituj

Mourinho: Pochettino do të ndryshojë kur të fitojë disa tituj

Jose Mourinho ka komentuar trajnerin e Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino.

Tottenham janë pa trofe që nga viti 2008 dhe Pochettino ende nuk ka fituar asnjë trofe të rëndësishëm gjatë karrierës së tij si trajner.

Mourinho mendon se Pochettino do të ndryshojë qasjen e tij, kur ai të fillojë dhe të fitoj disa tituj.

“Ai mendon ndryshe nga unë. Ai mendon ndryshe, apo ndoshta ditën kur të fillojë të fitoj trofe, ai do të ndrshojë komunikimin” ka thënë Mourinho, transmeton lajmi.net.

“E pëlqej shumë atë si person dhe si trajner. Nuk po e kritikoj atë” ka thënë tutje “Special One”.

Mourinho është përballur me Pochettinon sa ishte trajner i Manchester United, në përballjet me Tottenham Hotspur.