Fjalë Kyçe

Mposhtet Argjentina e Messit

Mposhtet Argjentina e Messit

Argjentina me Lionel Messin në formacion, është mposhtur 3-1 në një ndeshje miqësore nga Venezuela,

Rondon në minutën e 6’ dhe Murillo në atë të 44’, shënuan për mysafirët nër pjesën e par1%, kurse në atë të dytë realizoi Martinez në minutën e 75’.

Në këtë ndeshje, Messi dhuroi disa momente magjie në fushë, por nuk arriti të ndihmojë Argjentinës.

Golin e vetëm për vendasit e realizoi sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, për rezultatin përfundimtar të takimit 1-3.