Fjalë Kyçe

Munishi tregon gjigantin e madh ku mund të transferohet Rashica

Munishi tregon gjigantin e madh ku mund të transferohet Rashica

Trajneri i Vëllaznimit nga Gjakova Ismet Munishi ka deklaruar se skuadra ku mund të transferohet Milot Rashica janë skuadrat e mëdha gjermane Dortmund dhe Bayern Munich, shkruan Gazeta Alo.

Ylli i Kosovës Milot Rashica po kalon një periudh fantastike te Werder Bremen.

“Edhe para 6-7 viteve kam parashikuar të ardhme të madhe për Milot Rashicën. E kemi marr në Vushtrri nga Kurda dhe kemi pasur shumë kujdes me të”, ka deklaruar Munishi.

“Miloti do ta kalojë nivelin e Werder Bremenit. Ai und të transferohet te skuadrat e mëdha si Bayern Munich apo Borussia Dortmund”, ka thënë Ismet Munishi në emisionin sportiv Dueli Sportiv në RTV Dukagjini. /Gazeta Alo