Fjalë Kyçe

Muriqi bëhet baba për herë të dytë

Muriqi bëhet baba për herë të dytë

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi dhe partnerja e tij, Edibja, kanë mirëpritur sot fëmijën e dytë.

Lajmin e ka bërë të ditur vet bashkëshortja e futbollistit, e cila publikoi fotografinë e parë të foshnjës së porsalindur.

Po ashtu, ajo bëri të ditur se foshnja është vajzë, por nuk preferoi të zbulonte se si e kanë pagëzuar atë.

Ndryshe, Vedati dhe Edibja janë prindër edhe të një djali.

Kujtojmë se Vedat Muriqi ka shënuar një gol në ndeshjen e Kosovës me Slloveninë, ku humbi me rezultat 1:2.