Fjalë Kyçe

Muriqi flet para ndeshjes ndaj Bullgarisë

Muriqi flet para ndeshjes ndaj Bullgarisë

Ylli i Kosovës është deklaruar optimist para sfides ndaj Bullgarisë, shkruan GazetanAlo.

“Për neshjen kundër Bullgarisë jam shumë optimist, sepse kemi një ekip shumë të mirë dhe kompakt, kemi lojtarë në formë. Bullgarisë i mungojnë dy lojtarë titullarë, kështu që i dimë mangësitë e tyre. Besoj se të hënën kemi për ta gëzuar Kosovën.” ka deklaruar Vedat Muriqi.

Kosovë – Bullgari luhet ditën e hënë me fillim nga ora 20:45. /GazetaAlo.