Fjalë Kyçe

Muriqi starton për Lazion

Muriqi starton për Lazion

Vedat Muriqi do të startojë për Lazion në ndeshjen e sontme në Kupën e Italisë ndaj Udineses.

Ndeshja zhvillohet në Stadio Olimpico me fillim nga ora 17:30 dhe është e vlefshme për 1/8 e finales së Coppa Italia.

Vedat Muriqi pas shumë kohësh do të startojë për ekipin italian, shkruan Express.

Qendërsulmuesi kosovar në katër ndeshjet e fundit të Lazios nuk e zhvilloi asnjë minutë.

Sipas të gjitha gjasave, ai do të ndryshojë ambient këtë afat kalimtar, me CSKA Moscow ekipin më të interesuar për shërbimet e tij.