Fjalë Kyçe

Naldo drejt Monacos

Naldo drejt Monacos

Klubi francez, Monaco që po kalon tejet të vështirë në Ligue1, synon që gjatë tregut të janarit, të sjellë disa përforcime në mënyrë që shpëtimin ta sigurojë në pjesën e dytë të garave, transmeton Gazeta Alo.

Krerët e Monacos janë duke i monitoruar disa futbollistë, dhe sipas medieve franceze, mbrojtësi i Schalke 04, Naldo është prioritet i skuadrës së Thiery Henrys.

Drejtuesit e Monacos, mësohet se kanë vënë kontaktet e para me agjentin e lojtarit, dhe duket se brenda pak ditësh skuadra franceze do të nis negociatat me Schalken për blerjen e Naldo-s.

Ndryshe, lojtari është duke u vëzhguar edhe nga disa klube tjera evropiane, por Monaco duket se do të jetë destinacioni më i mundshëm. /Gazeta Alo/