Fjalë Kyçe

Napoli i Rrahmanit kërkon çerekfinalen e Kupës së Italisë kundër Fiorentinës sonte

Napoli i Rrahmanit kërkon çerekfinalen e Kupës së Italisë kundër Fiorentinës sonte

Napoli luan sonte kundër Fiorentinës në kuadër të çerekfinales së Kupës së Italisë.

Napoli është në vendin e dytë në Seria A në këtë sezon dhe ata do të luajnë sonte kundër Fiorentinës, në kuadër të Kupës së Italisë.

Fituesi i kësaj ndeshje do të kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë.

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani ka startuar sot për herë të parë në tandem me mbrojtësin që Napoli e huazojë nga Manchester United, Alex Tuanzebe. Spalletti në sulm sot të Napolit ka startuar me; Elmas Mertens dhe Petagna përcjell express.

Do të jetë ky një duel interesant pasi që Rrahmani do të këtë punë me sulmuesin serb, Dushan Vlahovic që është bërë njëri prej sulmuesve më të mirë në Europë dhe që sonte ka startuar nga minuta e parë në sulmin e Fiorentinës.

Formacionet zyrtare:

Napoli


Fiorentina

Ndeshja fillon në orën 18:00