Fjalë Kyçe

Napoli -Juventus, formacionet e mundshme

Napoli -Juventus, formacionet e mundshme

Napoli dhe Juventus do të përballen nnë kuadër të javës së 26-të në Serie A, shkruan GazetaAlo.

Napoli – Juventus është një klasike e futbollit bashkëkohor italian, për çështje numrash dhe të vlerës së skuadrave.

Derbi i kësaj jave luhet nga ora 20:30.

Formacionet e mundshme.

Napoli:
Meret; Malcuit, Maksimovic, Koulibaly, Hysaj; Callejon, Fabian Ruiz, Allan, Zielinski; Milik, Insigne

Juventus:
Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Sandro; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Dybala, Mandzukic, Ronaldo. /GazetaAlo