Fjalë Kyçe

Ndërron jetë legjenda e Manchester Cityt

Ndërron jetë legjenda e Manchester Cityt

Legjenda e Manchester City Glyn Pardoe ka vdekur në moshën 73 vjeçare.

Pardoe e ndihmoi Cityn të fitonte titullin e ligës në 1968 dhe shënoi golin fitues në finalen e Kupës së Ligës 1970.

Kishte përkujtime për legjendën – i cili është edhe lojtari më i ri debutues ndonjëherë i Man City, pasi luajti për herë të parë në moshën 15 vjeç.

Man City ngushëlloi familjen Pardoe për këtë humbje të madhe.