Fjalë Kyçe

Ndeshje e çmendur në Gjilan

Ndeshje e çmendur në Gjilan

Kanë përfunduar tre takimet e zhvilluara sot në kuadër të javës së 18-të në Superligën e Kosovës, shkruan GazetaAlo.

Superderbi i kësaj jave i zhvilluar në Gjilan ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka përfunduar me rezultatin 3:1.

Golat për Dritën i shënuan Nimani, Nwabueze dhe Vucaj, ndërsa për Gjilanin shënoi Hajdari.

Takimi në fjalë ishte tejet interesant ku nuk mungoi animi i pakomromis nga të dyja tifozërit.

Ndërsa në dy takimet e tjera u arritën këto rezultate.

Ferizaj-Trepç 89 2-0 dhe Ballkani – Drenica 2-0. GazetaAlo