Fjalë Kyçe

Ndodh në Kosovë: 92 transfere në mini-afatin kalimtar

Ndodh në Kosovë: 92 transfere në mini-afatin kalimtar

Përderisa në Ipko Superligën u kompletuan 68 transferime gjatë afatit kalimtar të janarit, në nivelin e dytë të futbollit në Kosovë, në Ligën e Parë, klubet arritën t’ua shtojnë skuadrave të tyre plot 92 lojtarë.

Mbrëmë u mbyll afati kalimtar i janarit dhe Federata e Futbollit të Kosovës e ka publikuar listën me emrat e të gjithë futbollistëve, të cilët kanë arritur të sigurojnë transferim në klube të reja, shkruan Gazeta Express.

Klubi me më së shumti lojtarë të transferuar është Onix Banja, që radhitet në pozitën e gjashtë në tabelën e Ligës së Parë. Përderisa Onixi i ka transferuar 12 lojtarë, tri klube të tjera (Duakgjini, Drenasi dhe Ramiz Sadiku) nuk e kanë shtuar asnjë lojtar në skuadrën e tyre.

Lista e plotë e lojtarëve të transferuar gjatë afatit kalimtar të janarit në Ligën e Parë:

FC Vushtrria: Albin Kurti, Jon Xhaferi, Kushtrim Fazliu, Arjan Islami, Alaudin Fazliu, Altin Maxhuni, Shkelzen Miftari, Ismet Caka, Leotrim Haxha, Andi Shala

KF Besa: Medin Kelmendi

FC Vitia: Edon Sadriu, Ergon Hyseni, Urim Statovci, Taulant Ajeti, Benit Hamiti

KF Vëllaznimi: Granit Cana, Jon Hamza, Labinot Jetullahu, Agron Beqiri, Astrit Berisha, Vetim Krasniqi, Besmir Fetahu, Elton Cana, Bergin Maliqi, Samir Sahiti, Almedin Murati

FC Onix Banja: Valmir Hajrizaj, Norik Krasniqi, Edon Mavraj, Erblind Mulaj, Besnik Morina, Elvis Hysenaj, Mensure Duraku, Endrit Maloku, Enis Jashari, Ermal Gashi, Ylli Buleshkaj, Kushtrim Sylaj

KF Trepça: Din Voca, Ardian Neziri, Endrit Latifi, Krenar Ramadani, Blend Murati, Atdhe Abdullahu, Altin Maqastena, Qlirim Gërguri, Hetem Hyseni, Elton Musaj

KF Arbëria: Pjetër Jakaj, Jon Marteti, Bashkim Selimi, Festim Maqaj, Endrit Ademi, Agon Llugiqi

KF Istogu: Shpresim Fazlija, Qerim Gashi, Fatmir Rexhaj, Endi Gega, Rama Krasniqi

FC 2 Korriku: Albion Durmishi

KF Kika: Lirik Biqkaj, Masar Bytyqi, Yll Maliqi, Butrint Gashi, Yll Murtezi, Landrit Hoti, Festim Aliu, Nasuf Ibrahimi, Dorant Ahmetaj

KF Fushë Kosova: Elion Deliu, Granit Statovci, Rron Dermaku

KF Bashkimi: Euron Fejzullahi, Agron Gashi, Ideal Gashi, Armend Kovaqi, Vasfi Jusufi, Donat Mehmeti, Drin Govori, Regji Kastrati, Çlirim Abdullahu

KF Vllaznia: Leonard Kallaba, Bunjamin Ameti, Bajram Zuçaku, Rinor Karaca, Kujtim Pantina, Besart Morina, Ejup Bruti, Shkëlqim Emërllahu, Toni Salihu, Petrit Tahiri.