Fjalë Kyçe

Në Mal të Zi, katër të vdekur e 145 raste të reja me COVID-19

Në Mal të Zi, katër të vdekur e 145 raste të reja me COVID-19

Instituti për Shëndetësi Publike në Mal të Zi, ka njoftuar të hënën, se në 24 orët e fundit në këtë vend janë shënuar katër të vdekur e 145 raste të reja pozitive me COVID-19.

Rastet e reja kanë rezultuar nga 561 mostra të kryera dhe numri më i madh i rasteve pozitive vjen ga Podgorica – 65.

Deri më tash, në Mal të Zi kanë vdekur 240 persona si pasojë e COVID-19, derisa janë prekur 15.760 persona.