Fjalë Kyçe

Negociatat janë në duke vazhduar, Xhaka gati të transferohet në Romë

Negociatat janë në duke vazhduar, Xhaka gati të transferohet në Romë

Granit Xhaka thuhet se do të vazhdojë karrierën e tij në Romë.

Sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, Granit Xhaka është afër të transferohet në Arsenal, transmeton lajmi.net.

Sipas Romanos, përpos Xhakës, edhe Willian dhe Guendouzi do të largohen nga klubi.

Granit Xhaka do të ndeshet sot me Italinë, ku sipas mediave italiane mund të ekzistojë mundësia që ai të përfundojë teset mjekësore.