Fjalë Kyçe

Nesër ‘El Classico’ këto janë formacionet e mundshme

Nesër ‘El Classico’ këto janë formacionet e mundshme

Lionel Messi me gjasa të mëdha do të jetë i gatshëm për ndeshjen e parë të Kupës së Mbretit që Barcelona e zhvillon të mërkurën mbrëmë ndaj Real Madridit.

Barcelona dhe Real Madrid do të masin forcat në dy përballje shumë interesante në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit.

Ndeshja e parë luhet të mërkurën në ‘Camp Nou’, duke filluar nga ora 21:00.

Te Barcelona, ka shqetësime nëse do të paraqitet Lionel Messi, shkaku i një dëmtimi të pësuar në ndeshjen ndaj Valencias.

Por, ‘La Porteria’, ka publikuar një formacion të mundshëm të Barcelonës për ndeshjen ndaj Real Madrid, dhe aty figuron edhe Lionel Messi.

Formacioni i mundshëm i Barcelonës ndaj Real Madridit: