Fjalë Kyçe

New York Knicks triumfon ndaj Toronto Raptors

New York Knicks triumfon ndaj Toronto Raptors

Ndeshja ishte e baraspeshuar, por që në fund bën diferencën New York Knicks.

Drejt fitores ekipin e udhëhoqi Julius Randle 32 pikë, 11 kërcime dhe tri asistime.

Për Toronto i dalluar ishte Fred VanVleet me 28 pikë të shënuara, tetë kërcime dhe shtatë asistime.

New York Knicks në 40 ndeshje sa kanë zhvilluar gjithsej kanë 22 fitore dhe 18 humbje.

Kurse, Toronto në anën tjetër kanë 16 fitore dhe 23 humbje në 39 ndeshje gjithsej në NBA këtë sezon.