Fjalë Kyçe

Njëra nga javët më interesante zhvillohet fundjavën që vjen

Njëra nga javët më interesante zhvillohet fundjavën që vjen

Tashmë kanë përfunduar të gjitha duelet e xhiros 27 dhe përqendrimi i skuadrave të Ipko Superligës është në duelet e radhës.

Në kuadët të xhiros 28 do të ketë sfida tejet interesante dhe me peshë.

Kryendeshja do të luhet në Gjilan ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës.

Interesant do të jetë edhe në Skenderaj atje ku Drenica e pret Llapit.

Me interesim priten edhe takimet tjera që pritet të vendosin në mas të madhe për të ardhmen e ekipeve, sidomos ballafaqimi Liria – Ballkani.

Ipko Superliga – Xhiro 28

Gjilani – Prishtina

Drenica – Llapi

Liria – Ballkani

Ferizaj – Flamurtari

Drita – Trepça ‘89

KEK-u – Feronikeli