Fjalë Kyçe

Nora Gjakova në gjysmëfinale, e mposht me IPPON xhudisten serbe

Nora Gjakova në gjysmëfinale, e mposht me IPPON xhudisten serbe

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova është kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Slamit që po mbahet në Tibilisi të Gjeorgjisë.

Gjakova mposhti me IPPON serben, Marica Perisic, shkruan IndeksOnline

Tani Gjakova është futur në garë për medalje.

Kundërshtaret e saj ende nuk janë mësuar, por pritet të mësohet pas ‘luftrave’ mes Lu – Liparteliana dhe Deguchi