Fjalë Kyçe

Nuk arrin t’i mbijetoj plagëve të rënda, ndërron jetë pas 25 dite tretman në QKUK

Nuk arrin t’i mbijetoj plagëve të rënda, ndërron jetë pas 25 dite tretman në QKUK

Një person i aksidentuar në Podujevë para 25 dite, ka vdekur në QKUK.

Një aksident i rëndë trafiku i cili ka ndodhur me 29 prill tek vendi i quajtur “Bunari i Bradashit” në Podujevë, ka rezultuar për fat të keq me vdekjen e një personi.

Viktima e dërguar në QKUK me 29 prill, pas plagëve të rënda që kishte nuk ka mundur t’i përballon dhe të vdes pas 25 ditëve.

Policia e Kosovës ka treguar se me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në obduksion, kurse i dyshuari ku ishte shkaktuar aksidenti është dërguar në mbajtje.

“Lidhur me rastin, nga QKUK është informuar se viktima mashkull kosovar i cili ishte në tretman mjekësor, ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion, ndërsa i dyshuar është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.