Fjalë Kyçe

OnePlus 7 Pro do të vijë me konfigurim të trefishtë kamerash, në anën e pasme

OnePlus 7 Pro do të vijë me konfigurim të trefishtë kamerash, në anën e pasme

Më parë këtë javë, OnePlus konfirmoi se do të ketë dy modele të serisë së ardhshme të OnePlus 7, duke përfshirë një version standard dhe një variant Pro.

Sot, OnePlus ka zbuluar se OnePlus 7 Pro do të shfaqë një vendosje të trefishtë të kamerës në anën e pasme.

Konfirmimi është mirësjellje e një video promovuese të shpërndara nëpërmjet llogarisë në Twitter të kompanisë

Është e qartë se videoja i referohet vetëm variantit Pro të pajisjes, prandaj është e mundshme që standardi OnePlus 7 do të ruajë konfigurimin e dyfishtë të kamerës së paraardhësit të tij në pjesën e prapme, edhe pse kjo ende mund të ndryshojë.

Megjithëse nuk ka asnjë informatë zyrtare në specifika të kamerave të OnePlus 7 Pro, një rrjedhje e kohëve të fundit sugjeroi se mund të përfshijë një kamerë kryesore 48MP, kamera me kënd të gjerë 16MP dhe një kamera me zmadhim me 8MP.

Kamera frontale besohet të jetë një kamerë 16MP.

OnePlus gjithashtu konfirmoi në fund të vitit të kaluar se telefoni i ardhshëm do të mundësohet nga një Snapdragon 855 SoC.

Detaje të tjera rreth OnePlus 7 serisë do të shfaqen më 14 maj, kur kompania do të zbulojë pajisjen.