Fjalë Kyçe

Operacioni i djeshëm i policisë dhe IPK-së, shkon në 24 numri i të arrestuarve

Operacioni i djeshëm i policisë dhe IPK-së, shkon në 24 numri i të arrestuarve

Edhe dy persona janë arrestuar në aksionin që nisi dje në rajone të ndryshme të Kosovës kundër veprimtarive kriminale, e që ishte vazhdimësi e operacionit të realizuar në Karaçevë.

Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga Prokuroria Themelore e Gjilanit, teksa numri i të arrestuarve ka arritur në 24, shkruan lajmi.net.

“Prokuroria Themelore në Gjilan, Inspektorati Policor i Kosovës dhe Policia e Kosovës, ju njoftojnë se si rezultat i aksionit të zhvilluar dje në rajone të ndryshme të Kosovës, përfshirë Gjilanin, Ferizajin, Prizrenin, Podujevën, Pejën, Suharekën dhe Vitinë, i cili ka qenë vazhdimësi e aksionit të Karaçevës, janë arrestuar edhe dy persona, të cilët dyshohen se janë përfshirë në veprimtari kriminale”, thuhet në komunikatë.

Ndaj tyre, me urdhër të prokurorit është lëshuar aktvendim mbi ndalim në kohëzgjatje prej 48 orëve.

Gjatë operacionit të djeshëm, ku fillimisht ishin ndaluar 22 persona, deri më tani janë ndaluar 24 persona të dyshuar, ndërsa, numri i personave të ndaluar që nga fillimi i këtij aksioni ka shkuar në 61.

Prokuroria Themelore në Gjilan, në bashkëpunim dhe koordinim me Policinë e Kosovës dhe Inspektoratin Policor, janë duke ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore, ku për informacione shtesë do të vazhdojmë të ju mbajmë të informuar