Fjalë Kyçe

Orari i ndeshjeve të Ligës së Dytë, juniorëve dhe kadetëve

Orari i ndeshjeve të Ligës së Dytë, juniorëve dhe kadetëve

FFK-ja ka oublikuar orarin e ndeshjeve të Ligës së Dytë, juniorëve dhe kadetëve, shkruan Gazeta Alo.

Liga e Dytë – Grupi A – Java 21 – 06/07/08.04.2019
Opoja – Dardania, e premte, 16:00, Prizren
Dejni – Lugu i Baranit, e diel, 15:00, Xerxe
Gjakova – Dardanët, e hënë, 15:00, Gjakovë
Behari – Dukagjini, e shtune, 15:00, Brestovik
Rahoveci – Uv Malisheva, e shtunë, 15:00, Rahovec
Drini i Bardhë – Deçani, e diel, 13:00, Prizren
Pashtriku – Vëllazëria, e diel, 15:00, Rogovë

Liga e Dytë – Grupi B – Java 21 – 06/07/08.04.2019
Bashkimi Km – Rilindja, e diel, 15:00, Rahovec
Ulpiana – Kastrioti, e shtunë, 15:00, Lipjan
Vjosa – Sharri, e diel, 15:00, Shtimje
Dardana – Galaksia, e shtunë, 15:00, Kamenicë
Lepenci – Çeliku, e diel, 15:00, Kaçanik
Kosova P – Minatori, e diel, 15:00, Prishtinë
Bashkimi Gj – Rinia, e hënë, 15:00, Gjilan

Superliga, Juniorët – Java 21 – 06/07/08.04.2019
Besa-Vëllaznimi, e hënë ,12:00, Brestovik
Liria-Gjilani, e shtunë, 14:00, “Përparim Thaçi”
Lidhja e Prizrenit-Feronikeli, e diel, 16:00, ”Përparim Thaçi”
Vushtrria-Ramiz Sadiku, e shtunë, 11:00, Vushtrri
Trepça’89-Flamurtari, e premte 13:00 “Riza Lushta”
Fushë Kosova- Ferizaj, e hënë, 11:00 Fushë Kosova
Prishtina-Drenica, e hënë,11:00, Fusha e 2Korrikut
2Korriku-Llapi, e shtunë 11:00, Fusha e 2 Korrikut

Liga e Parë, Juniorët – Java 15 – 06/07/08.04.2019
Drita-Ulpiana, e hënë, 13:00, Fusha me bari sintetik
KEK-u-Gjakova, e diel, 13:00, “Agron Rama”
Ballkani-Rilindja, e shtunë, 13:00, Suharekë
Dinamo pushon
Trepça pushon

Kadetët – Java 16 – 06/07/08.04.2019
Liria-2 Korriku, e premte, 13:00, “Përparim Thaçi”
El Clasico-Prishtina (Nuk zhvillohet në mungesë të fushës)
Llapi-Trepça’89, e diel, 13:00, Podujevë
Besëlidhja-Ferizaj, e shtunë, 15:00, Milloshevë
Ramiz Sadiku-Kurda, e shtunë, 12:00, Fusha e Ramiz Sadikut
Feronikeli pushon. /Gazeta Alo.