Fjalë Kyçe

Orari i ndeshjeve të xhiros 27-të në Ligën e Parë

Orari i ndeshjeve të xhiros 27-të në Ligën e Parë

Këtë fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e xhiros 27 të Ligës së Parë. Edhe këtë herë nuk do të mungojnë përballjet interesante.

Bashkimi – Dukagjini llogaritet të jetë njëra nga sfidat më interesante për faktin se të dy ekipet kanë nevojë jetike për pikë. Përderisa vendasit tentojnë fitoren për t’i ikur fundit, mysafirët synojnë që me triumfin e radhës të jenë në zonën e Superligës.

Ndryshe, tashmë është zbuluar edhe orari, teksa katër ndeshje luhen të shtunën dhe katër tjera të dielën.

Liga e Parë – Xhiro 27

E shtunë

Trepça – Vëllaznimi

Istogu – R. Sadiku

2 Korriku – F. Kosova

Vitia – Arbëria

E diele

Besa – Onix

Vushtrria – Drenasi

Bashkimi – Dukagjini

Vllaznia – Kika