Fjalë Kyçe

Pamje: Joshua Buatsi e mposht Dos Santosin me nokaut brutal

Pamje: Joshua Buatsi e mposht Dos Santosin me nokaut brutal

Boksieri Joshua Buatsi e ka fituar duelin ndaj Daniel Dos Santos me një nokaut brutal.

Në raundin e katërt, Buatsi me një goditje në kohë dhe vend të duhur me të djathtën duke e hedhur në tokë Dos Santosin.

Kështu, Buatsi e përfundoi në mënyrë të mirë meçin që e kishte dominuar nga fillimi.

Tash, fituesin e medaljes së bronztë në Lojërat Olimpike e presin sfida edhe më të vështira.

https://twitter.com/i/status/1393685625061220359