Fjalë Kyçe

Pamje të stadiumit ku Kosova do të luaj me Anglinë

Pamje të stadiumit ku Kosova do të luaj me Anglinë

Me 10 shtator Kosova është mysafir i Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020.

Pamje të stadiumit ku Kosova do të luaj me Anglinë
April 4, 2019

Aerial Pics – Southampton Football Club St Marys Stadium
Me 10 shtator Kosova është mysafir i Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020.

Tre Luanët për dallim nga ndeshjet e tjera, Dardanët do t’i presin në stadiumin e Southampton “St Mary’s Stadium”.

Federata angleze ka marrë vendim që ndeshjet të zhvillohen në stadiume të ndryshme të ishullit dhe jo vetëm në Wembley siç zhvillohen zakonisht.

“St Mary’s Stadium” gjendet në jug të Anglisë dhe ka një kapacitet prej 32.505 ulësesh dhe ka kushtuar 32 milionë funte.

Ai u hap në vitin 2001 dhe që atëherë aty i zhvillon ndeshjet si vendas skuadra e Southamptonit.

Ndeshja e fundit që Anglia kishte zhvilluar në këtë stadium është ajo kundër Maqedonisë në vitin 2002 ku kishte barazuar me rezultat 2-2.

https://youtu.be/mx39lYi-dlc