Fjalë Kyçe

Pamje tronditëse nga rrëshqitja e dheut në Norvegji, ndërtesat fundosen në ujë

Pamje tronditëse nga rrëshqitja e dheut në Norvegji, ndërtesat fundosen në ujë

Rrëshqitja masive e dheut fundosi tetë ndërtesa në detin e Norvegjisë. Deri më tani nuk janë raportuar viktima apo persona të lënduar.

Pamjet tregojnë momentin tronditës ku një pjesë e madhe e dheut filloi të rrëshqasë në qytetin verior të Altas së Norvegjisë.

Rrëshqitja e dheut ishte me një gjerësi 800 metra dhe me një lartësi 40 metra.