Fjalë Kyçe

‘Pampurat’ bojkotojnë skuadren e zemrës

‘Pampurat’ bojkotojnë skuadren e zemrës

Skuadra e Fushë Kosovës ka pësuar humbje nga Trepça në takimin e fundit të kësaj jave, shkruan GazetaAlo.

Për këtë sdidë ditëve të fundit kanë qarkulluar zëra se kjo ndeshje ishte e kurdisur.

Në lidhje me këtë ka reaguar tifo grupi i klubit të Fushë Kosovës’Pampurat’.

Ky është reagimi i tyre.

Kerkush nuk mundet me lu me emocionet e tifozeve!
Po qarkullojne zera qe ndeshja e fundit ishte e kurdisur dhe nese kjo del ne shesh direkt apo indirekt nuk do te jene gjerat mire ne ditet e javet ne vijim.
Me kete lloj ‘bordi’ i cili eshte i mbyllur e vetjak nuk do te kete sukses te kubi jone i Zemres.
Prandaj NE nuk do te jemi pjese e asnje ndeshje ne tribuna, nuk jemi pjese e pazareve te ndryshme per interesa personale.
Do mundohemi si gjithmone qe klubin tone te zemres ta mbrojme nga keso interesash!
KLUBI I QYTETIT, QYTETI I PAMPURAVE!