Fjalë Kyçe

Partizani zhgënjen përsëri në Europë

Partizani zhgënjen përsëri në Europë

Partizani ka humbur në Selman Stermazi nga kampioni i Moldavisë me rezultat 0-1, në ndeshjen e parë të xhiros së dytë të Europa Ligës. Edhe pse kampioni i Shqipërisë kishte një paraqitje më të mirë por shansat e shumta nuk arritën që ti konvertojnë në gola

Partizani ka zhgënjyer edhe sot në ndeshjen e parë në shtëpi kundër Sheriff Tiraspolit ku ka humbur me rezultat 0-1.

Por, pavarësisht kësaj, kampioni i Shqipërisë pati një paraqitje të mirë por që rezultoi e pasuksesshme për shkak se skuadra shqiptare shpërdoroi shumë raste për shënim.

Derisa Partizani sulmonte, Sheriffi me anë të një kundërsulmi shënon në minutën e 23-të me anë të Robert Tambe, i cili shënoi pas devijimit të një topi.

Pas golit, Partizani sulmoi shumë dhe pati raste të mira, por nuk arriti që të bënte asgjë në pjesën e parë.

Njëjtë ishte edhe në pjesën e dytë ku prapë Partizani nuk arriti që s’paku në ndeshjen e kthimit të shkonte me një barazim.

Ndeshja tjetër mes këtyre dy skuadrave zhvillohet pas një jave.