Fjalë Kyçe

Pas dështimit të ligjeve në Kuvend, Nagavci thotë se vendit i duhet Qeveria e Vetëvendosjes

Pas dështimit të ligjeve në Kuvend, Nagavci thotë se vendit i duhet Qeveria e Vetëvendosjes

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, nga Lëvizja Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka mirëpritur ratifikimin e dy marrëveshjeve ndërkombëtare në Kuvendin e Kosovës.

Ajo përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se këto dy marrëveshje të iniciuara dhe të negociuara nga ministri Besnik Bislimi gjatë Qeverisë Kurti, janë ndihmë financiare për Kosovën, bizneset dhe qytetarët për tejkalimin e pandemisë.

Postimi i plotë:

Sapo u ratifikuan në Kuvendin e Kosovës dy marrëveshjet ndërkombëtare, njëra me Bankën Botërore dhe tjetra me BE-në. Këto dy marrëveshje të iniciuara dhe të negociuara nga ministri Besnik Bislimi gjatë Qeverisë Kurti, janë ndihmë financiare për Kosovën, bizneset dhe qytetarët për tejkalimin e pandemisë.

Dy marrëveshjet bashkë i sjellin Kosovës një mbështetje prej 146 milion euro.

Efektet e qeverisjes së mirë të Qeverisë Kurti janë momentet e vetme të rimëkëmbjes shtetërore. Kosovës i nevoitet një Qeverisje Alternative e LV!