Fjalë Kyçe

Patrik Schick ikën nga Roma, por jo nga Italia

Patrik Schick ikën nga Roma, por jo nga Italia

Patrik Schick muajin që vjen duket se do të largohet nga AS Roma.

Sipas medieve italiane, Schick do të largohet nga kryeqyteti italian në formë huazimi.

Dy klubet e njohur italian, Sampdoria dhe Bologna janë të interesuara për shërbimet e Schick.

Lojtari pritet të largohet nga skuadra romake për shkak se nuk po gjen hapësirë tek skuadra e Di Francecos.

“Patrik Schick pritet të largohet në formë huazimi në janar. Interesim është i madh nga dy ekipet e Serie A, Sampdoria dhe Bologna”, shkruajnë mediet italiane.