Fjalë Kyçe

Perez ka gati 170 milion euro për këtë dyshe

Perez ka gati 170 milion euro për këtë dyshe

Real Madridi përveç lojtarëve, do të kryej një operacion edhe sa i përket trajnerit pasi Solari do të shkarkohet pas rezultateve negative në të tre kompeticionet ku Reali ishte pjesë e tyre.

Florentino Perez është i gatshëm të ofroi 170 milion euro për sulmuesin e Tottenham, Harry Kane si dhe trajnerin e tyre, Mauricio Pochettino në rast se Zidane refuzon rikthimin, raporton Todomercadoweb.

Në marrveshje mund të përfshihet edhe Gareth Bale i cili me shumë gjasa do të largohet përfundimisht në fund të këtij edicioni.

Tani, Perez do të duhet të negocioi me presidentin e Spurs, Levy i cili njihet si një president i cili është veshtire për t’u negociuar me çmime të ulëta.