Fjalë Kyçe

Përfshihet nga flakët një shtëpi në Prizren, nuk ka të lënduar

Përfshihet nga flakët një shtëpi në Prizren, nuk ka të lënduar

Një shtëpi është përfshirë nga flakët sot rreth orë 13:00 në rrugën “Beteja e Pashtrikut”, në Prizren.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

Sipas tij, nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme materiale.

Ndërkaq, ai tutje shtoi se në vendin e ngjarjes janë zjarrfikësit për të shuar zjarrin si dhe Policia e Kosovës.

“Një shtëpi është duke u djegur në rrugën ‘Beteja e Pashtrikut’. Nuk ka persona të lënduar. Zjarrfikësit janë në vend të ngjarjes si dhe Policia e Kosovës. Ka vetëm dëme materiale”, ka thënë Osmanollaj.