Fjalë Kyçe

Përfundoi xhiroja e parë në garat e veteranëve

Përfundoi xhiroja e parë në garat e veteranëve

Janë zhvilluar të gjitha ndeshjet e xhiros së parë në garat e Kupës së Kosovës në kategorinë e veteranëve, garë e cila po zhvillohet për herë të parë nën ombrellën e FFK-së dhe që i paraprinë nisjes së Ligës së Veteranëve.

Në këtë garë po marrin pjesë 16 ekipe të ndara në katër grupe, ku secili ekip do të luajë me secilin në grupin e tij, derisa më pas fituesit e grupeve do të luajnë në gjysmëfinale.

Kupa e Kosovës – Veteranët (Xhiroja e parë)
Grupi 1
Prizreni – Gjakova 6:2
Vëllaznimi – Besa 1:0

Tabela
1.Prizreni 3 pikë
2.Vëllaznimi 3
3.Besa 0
4.Gjakova 0

Grupi 2
Vitia – Ferizaj 1:3
Gjilani – Vjosa 2:1

Tabela
1.Ferizaj 3
2.Gjilani 3
3.Vjosa 0
4.Vitia 0

Grupi 3
KEK-u – Lipjani 1:1
Kosova (P) – Llapi 7:4

Tabela
1.Kosova (P) 3
2.Lipjani 1
3.KEK-u 1
4.Llapi 0

Grupi 4
Drenica – Vushtrria 2:4
Mitrovica – 2 Korriku 8:1

Tabela
1.Mitrovica 3
2.Vushtrria 3
3.Drenica 0
4.2 Korriku 0