Fjalë Kyçe

Përfundojnë përballjet në Ligën e Kampionëve

Përfundojnë përballjet në Ligën e Kampionëve

Kanë përfunduar dy super përnalljet e Ligës së Kampionëve, shkruan GazeraAlo.

Liverpool në ‘Anfield’ është përballur me Bayernin, ndërsa Lyoni është përballur me Barcelonën.

Të dyja këto takime ishin me një intenzitet të lartë ku nuk munguan rastet dhe aksionet mirë të ndërtuara.

Por edhe pas 90-të minutave lojë rrjetat mbeten të paprekura.

Rezultatet finale, Liverpol – Bayern Munich 0:0 dhe Lyon – Barcelona poashtu 0:0.

Duhet theksuar se futbollisti kosovar Xherdan Shaqiri nuk është paraqitur në fushën e lojes /GazetaAlo.