Fjalë Kyçe

Pėrfundojnė super pėrballjet e Ligės sė Kampionėve

Pėrfundojnė super pėrballjet e Ligės sė Kampionėve

Kanė pėrfunduar dy super pėrballjet e zhvilluara sonte nė Ligėn e Kamipnėve, shkruan GazetaAlo.

Real Madrid ka shėnuar fitore ndaj Ajaxit me rezultatin 2:1 nė njė sfidė tejet interesante.

Golat i shėnuan Benzema dhe Assensio pėr madrilianėt ndėrsa pėr vendasit shėnoi Ziyech.

Nė ndeshjen tjetėr e cila poashtu ishte tejet interesante Tottenham e ka mposhtur Dortmundin me rezultatin 3-0.

Golat i shėnuan Son, Vertonghen dhe Lorente./GazetaAlo