Fjalë Kyçe

Përfundon derbi i madh italian, ky është rezultati final

Përfundon derbi i madh italian, ky është rezultati final

Ka përfunduar super përballja e Serie A, shkruan GazetaAlo.

Derbi i madh italian i kësaj jave ndërmjet Napolit dhe Juventusit ka përfunduar me fitoren e skuadres kampione me rezultatin 1:2.

Golat në këtë takim i shënuan, Miralem Pjaniç dhe Emre Can për Juventusin, ndërsa për Napolin ka shënuar Caljehon.

Duhet theksuar se të dyja skuadrat mbetën me nga një lojtar më pak në fushë pas ndëshkimeve me karton të kiq.

Pjaniç dhe porieri i Napolit Meret janë ndëshkuar me të kuq. /GazetaAlo