Fjalë Kyçe

Përfundon El Clasico, kjo skuadër shënon fitore

Përfundon El Clasico, kjo skuadër shënon fitore

Real Madrid dhe Barcelona janë përballur në kuadër të javës së 26-të në la ligan spanjolle, shkruan GazetaAlo.

Sfida e zhvilluar në stadiumin e stërmbushur ‘Santiago Bernabeu’ ka përfunduar me rezultatin 0:1.

Barcelona ka shënuar fitore minimale në një pëeballje e cila ishte e një intenziteti të lartë.

Raste të mëdha shënimi dhe aksione të panumërta e karakterizuan këtë klasike të cilen e vendosi një gol i vetëm i shënuar nga Ivan Rakitiç në minutën e 26-të. /GazetaAlo