Fjalë Kyçe

Përfundon super përballja ndërmjet, Milanit dhe Interit

Përfundon super përballja ndërmjet, Milanit dhe Interit

Ka përfunduar derbi i madh italian në mes të Milanit dhe Interit, shkruan Gazeta Alo.

Inter e ka fituar derbin e zhvilluar në San Siro me rezultatin 2:3.

Golat në këtë super përballje i shënuan Vecino, de Vrij dhe Martinez për Interin, ndërsa Bakayoko dhe Musachio për Milanin.

Me këtë fitore Inter e kalon Milanon në rënditjen tabelare dhe tani ka 2 pikë më shumë. /Gazeta Alo