Fjalë Kyçe

Përfundon telenovela Paul Pogba

Përfundon telenovela Paul Pogba

Mesfushori i Manchester United, Paul Pogba, tashmë ka pranuar një rrogë prej 12 milion euro për të luajtur tek Real Madridi, raporton Diario AS.

26-vjeçari thuhet se është i zhgënjyer me jetën në Manchester dhe i ka thënë disa shokëve të skuadrës se ai ka shpresë për një ndryshim të klubit, me kampionët evropianë që po tregohen të alarmuar rreth situatës.

Ndërkombëtari francez thuhet se është i gatshme të përfundojë marrëveshjen sa më shpejt që të jetë e mundur, në mënyrë që marrëveshja të mos bëhet një sagë, pasi lëvizja e tij në United nga Juve në 2016 u bë.

Ai thuhet të jetë i pakënaqur se nuk ishte më i paguari në Old Trafford pas marrëveshjes së arritur për Alexis Sanchez nga Arsenali vitin e kaluar.

Raportet e mëparshme në Spanjë pohuan se Pogba ka një dëshirë të fortë për të fituar Topin e Artë dhe kjo do të ishte jashtë mundësive të tij derisa vazhdon të luajë në Old Trafford.