Fjalë Kyçe

Pezullohet gjyqtari i ndeshjes Milan – Roma

Pezullohet gjyqtari i ndeshjes Milan – Roma

Milan dhe Roma të hënën luajtën një ndeshje spektakolare me gjashtë gola, por fokusi ishte tek gjyqtari Piero Giacomeli.

Giacomelimori disa vendime të diskutueshme. Ai së pari dha një penallti për Romën në minutën e 71-të, pa u konsultuar fare me VAR-in.Ai më ‘fshiu’ gabimin dhe akordoi një penallti për Milanin, i cili ishte gjithashtu i diskutueshëm.

Dje, mediet italiane ishin plot kritika për gjykimin e tij, por edhe për menaxhimin e VAR ngaLuigi Nasca.Për shkak të kësaj, komisioni disiplinor vendosi që dyshja Giacomeli – Nasca të pezullohen për një muaj.