Fjalë Kyçe

Pjanic i jep lamtumirën bashklojtarëve, shumë afër largimit nga Barcelona

Pjanic i jep lamtumirën bashklojtarëve, shumë afër largimit nga Barcelona

Aventura e Miralem Pjanic te Barcelona duket se ka marrë fund.

Pjanic pritet të largohet nga Barcelona pasi asesi nuk arriti të gjej vend në formacionin startues.

Sipas ‘Diario AS’, futbollisti tashmë është përshëndetur me disa nga pjestarët e ekipit dhe u ka bërë të ditur që ai do të largohet, transmeton lajmi.net.

Mesfushori u bashkua me ‘BLaugranët’ verën e vitit 2020 si pjesë e shkëmbimit me Arthur që kaloi në Juventus.

Boshnjaku nuk ishte për asnjë moment zgjedhja e parë e Ronald Koeaman.

30-vjeçari ka interesim nga Juventusi dhe Interit, dhe mbetet të shihet se ku do ta vazhdojë karrierën.